سئو خارجی off page seo

سئو خارجی off page seo

سئو خارجی off page seo به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که خارج از فضای سایت انجام می شود. امروزه سئو خارجی بیشترین اهمیت را در پروژه های سئو پیدا کرده است. هدف اصلی سئو خارجی بالا بردن بازدید سایت و همچین افزایش رتبه سایت است. سئو خارجی شامل بک لینک های تبلیغاتی، افزایش فعالیت در شبکه های اجتمائی (سوشال) ها می باشد. برای مثال هر چه تعداد لینک هایی که از سایر پلتفرم ها همچون انجمن ها، وبلاگ ها به سایت ما ارجاع می شود زیاد باشد نشان دهنده اعتبار بالا سایت است و باعث اعتماد گوگل به سایت ما می شود.

قابل به ذکر می باشد که 50% از بالا بردن افزایش بازدید سایت مربوط به بک لینک های خارجی است. لینک سازی خارجی به صورت طبیعی در سئو بسیار مهم می باشد. تمام لینک هایی که شما از سایتتان در سایت های دیگر همچون  خبری، انجمن یا همان فروم ها، وبلاگ ها قرار می دهید لینک خارجی می باشد. لینک خارجی می تواند شامل کلمه کلیدی یا همان انکر تکست، یک متن یا لینک همان صفحه از سایت باشد.

 

دسترسی سریع به محتوا

مز ایا سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی دارای مزایای بسیار زیادی برای سایت می باشد. در ادامه به چند نمونه از آن ها می پردازیم:

1. بالا بردن رتبه سایت: یکی از اصلی ترین هدف های مدیران سایت بالا بردن رتبه سایت است. با استفاده درست از بک لینک خارجی می توان این هدف را به واقعیت رساند. پس برای رسیدن به صفحه اول گوگل باید سئو خارجی را جدی بگیرید.

2. بالا بردن ترافیک سایت: زمانی که رتبه سایت بالاتر برود و در سایت های دیگر شروع به بک لینک سازی کنیم کاربران بیشتری وارد سایت ما می شوند. همین موضوع باعث بالا بردن ترافیک سایت می شود. هر چه تعداد این کاربران به سایت ما بیشتر باشد هم فروش بیشتری خواهیم داشت و هم گوگل بیشتر به سایت ما اعتماد می کند.

3. بالا بردن اعتبار سایت: با انجام درست سئو خارجی ما اعتبار سایت را هم نزد گوگل و هم مخاطبان بالا می بریم. هرچه اعتبار سایت بالا برود احتمال دیده شدن در نتایج گوگل نیز بیشتر می شود. زمانی که سایت های معتبر لینک سایت ما را در سایت خود قرار دهند همین موضوع باعث معتبر شدن سایت ما و بالا بردن اعتماد گوگل به سایت ما می شود.

4. بالا بردن فروش محصولات سایت: شما با استفاده از سئو خارجی می توانید فروش سایت خود را افزایش دهید. با سئو مخاطب هدف سایت شما بالا می رود و در نتیجه فروش بیشتر می شود. قابل به ذکر می باشد شما با سئو نه تنها در شهر خود بلکه در کل ایران می توانید فروش داشته باشید.

سئو خارجی off page seo

سئو خارجی شامل چه مواردی می شود؟

لینک سازی

بازاریابی محتوا

رپورتاژ خبری

برند سازی

سوشال سیگنال

عوامل موثر در سئو خارجی چیست؟

عوامل مختلفی وجود دارند که در سئو خارجی تاثیر دارند. در ادامه به مهم ترین و اصلی ترین عوامل موثر در سئو خارجی می پردازیم:

1. صفحاتی که به سایت شما لینک می دهند: یکی از عواملی که در سئو خارجی سایت تاثیر دارد تعداد صفحاتی است که به سایت شما بک لینک می دهند. هر چه تعداد این صفحات بیشتر باشد ارزش دامنه سایت شما بالا تر می رود. قابل به ذکر می باشد نه تنها تعداد بک لینک ها از سایت های دیگر مهم است بلکه رتبه صفحاتی که به شما لینک می دهند هم قابل اهمیت است. هر چه رتبه صفحاتی که به شما لینک می دهند بالاتر باشد اعتبار سایت شما بالا تر می رود.

2. تعداد لینک های فالو و نوفالو: همان طور که می دانید ما با دو نوع لینک داریم. لینک های فالو که گوگل تعلام کرده است آن ها را می بیند و لینک های نوفالو که اعلام کرده است آن ها در نظر نمی گیرد.

3. تنوع بک لینک ها: از دیگر نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید تنوع بک لینک ها می باشد. شما می توانید از سایت های مختلف برای سایت خود بک لینک بگیرید.

 

سئو خارجی off page seo
سئو خارجی off page seo

ابزار های مورد استفاده در سئو خارجی چیست؟

شما با استفاده از ابزار سئو می توانید مدیریت بهتری بر روی روند سایت و بررسی بهتر از مراحل انجام سئو سایت داشته باشید. در ادامه قصد داریم شما را با چند ابزار کاربردی از سئو آشنا کنیم:

1. گوگل آنالیتیکس: گوگل آنالیتیکس یکی از کاربردی ترین ابزار سئو می باشد. شما با استفاده از این ابزار می توانید اطلاعات لحظه به لحظه سایت خود را داشته باشید. برای مثال اطلاعاتی همچون ورود کاربران، تعداد صفحاتی که دیده شده است و …با این ابزار قابل بررسی است.

2. Similar We : شما با استفاده از این ابزار می توانید رقبای خود را بررسی کنید. می توانید بررسی کنید که ترافیک رقبا چقدر است و دارای چه رتبه هایی از گوگل هستند.

3. گوگل سرچ کنسول: گوگل سرچ کنسول یکی از اصلی ترین ابزار سئو می باشد. اگر سئوکار باشید قطعا با این ابزار آشنا هستید. شما با استفاده از این ابزار می توانید آمار و اطلاعات سایت خود را به صورت دقیق داشته باشید.

4. Keywordtool : این ابزار کاربردی به شما کمک می کند بهترین کلمات کلیدی را برای محتوای سایت خود پیدا کنید. شما می توانید با انتخاب کلمه کلیدی مناسب ترافیک سایت خود را بالا ببرید.

5. Link Miner : شما می توانید این اکستنشن را بر روی مرورگر خود نصب کنید و با کمک آن لینک های شکسته موجود در صفحات سایت خود را پیدا کنید.

سوالات متداول

همان طور که قبلا هم به این موضوع اشاره کردیم سئو خارجی شامل اقداماتی است که ما در خارج از وب سایت انجام می دهیم. این اقدامات بر روی رتبه بندی سایت ما در نتایج گوگل بسیار تاثیر می گذارد.

ما با انجام سئو خارجی در سایت خود رتبه سایت را در موتور های جست و جو بالا می بریم. باعث بالا بردن ترافیک سایت می شویم و همچنین باعث بالا بردن اعتبار سایتمان چه نزد گوگل و چه نزد مردم می شویم.

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر، این دو تکنیک در کنار هم دارای نتیجه می باشد. تا زمانی که سایت دارای سئو داخلی نباشد انجام سئو خارجی کاملا بی اثر است.

در پاسخ به این سوال باید گفت بله، اگر بک لینک دهی به درستی نباشد و دارای اعتبار پایین باشد می تواند به سایت آسیب برساند. پس در سایت های معتبر شروع به بک لینک سازی کنید و سراغ سایت های هرزنامه نروید.

برخی از وب سایت ها هستند که به کاربران این اجازه را می دهند تا پستی را در آن منتشر کنند. گاهی این وبلاگ ها در ازای این کار پولی را دریافت می کند و گاهی به صورت رایگان این امکان را در اختیار کاربر می گذارند.

 

وب سایت سفارشی