سئو داخلی on page seo

سئو داخلی on page seo

اگر با مفهوم سئو آشنا باشید تا به حال واژه سئو داخلی به گوشتان خورده است. حال از خود می پرسید سئو داخلی چیست؟ به مجموعه اقداماتی که شما برای بهینه کردن سایت خود انجام می دهید تا به بالا ترین رتبه سایت در نتایج گوگل برسید سئو داخلی on page seo می گویند. از سری اقدامات on page seo می توان به بهینه سازی محتوا، بهینه سازی توضیحات متا، بهینه سازی عکس های موجود در سایت و …اشاره نمود. بدون بهینه سازی سایت و سئو شما هر چقدرم در سایت خود عالی باشید اما باز هم دیده نمی شوید و جای رشد ندارید. پس بعد از طراحی سایت بزرگ ترین قدمی که می توان برای افزایش درآمد کسب و کار خود برداشت سئو می باشد. در این صفحه قصد داریم شما را با قدم به قدم سئو داخلی آشنا کنیم.  قابل به ذکر می باشد که الگوریتم های گوگل هر شیش ماه یک بار آپدیت می شوند پس همیشه سعی کنید در این زمینه به روز باشید.

دسترسی سریع به محتوا

چرا باید به سئو داخلی on page seo اهمیت دهیم؟

 این نکته قابل ذکر می باشد که تا زمانی که سایت ما بهینه نشده باشد نمی توان عملیات دیگری بر روی سایت انجام داد. برای مثال زمانی که خود سایت بهینه نشده است ما نمی توانیم شروع به سئو خارجی کنیم. ما با انجام سئو داخلی به گوگل کمک می کنیم تا بهتر سایت ما را درک کند و کلمات کلیدی سایت ما را پیدا کند. اگر یک سایت سئو داخلی نشود و شروع به سئو خارجی کند نه تنها گوگل به آن سایت اعتبار نمی دهد بلکه به آن سایت مشکوک می شود. تا زمانی که یک سایت بهینه نباشد نمی توان بک لینک های با ارزش به دست آورد.

چه پارامتر هایی در سئو داخلی قابل اهمیت است؟

برای انجام عملیات on page seo باید به این نکات توجه داشته باشید:

1. استفاده درست از متاتگ ها.

2. استفاده از یک قالب رسپانسیو.

3. انتخاب هاست با سرعت بالا.

4. بک لینک سازی داخلی به صورت صحیح.

5. ثبت نقشه سایت.

6. استفاده درست از متا تگ ها.

7. انتخاب درست در عناوین صفحات.

سئو داخلی on page seo

عملیات سئو داخلی چگونه است؟

بهینه سازی محتوا داخل سایت

بهینه سازی تصاویر داخل سایت

لینک سازی درست در صفحات

بهینه سازی Url صفحات

ثبت نقشه سایت

بهینه سازی محتوا در سئو داخلی

برای انجام بهینه سازی محتوا باید عملیاتی را داخل سایت انجام دهید. یکی از مهم ترین عملیات انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای هر صفحه سئو شده می باشد. در ادامه به نحوه درست استفاده از کلمات کلیدی داخل محتوا سایت می پردازیم:

1. استفاده درست از کلمات کلیدی: یکی از تکنیک های کلمه کلیدی از زمان قدیم تا به الان استفاده از آن در پاراگراف اول محتوا می باشد. برای مثال شما در 150 کلمه ابتدای متن حتما باید از کلمه کلیدی استفاده کنید. این نکته در نظر داشته باشید که تعداد به کار بردن کلمه کلیدی در متن حائز اهمیت است.

2. قرار دادن تگ H1 در مطلب: در صفحات سایت حتما باید تنها از یک تگ H1 استفاده کنید. این تگ باید در ابتدای صفحه بالا تر محتوا قرار گیرد. شما می توانید از کلمه کلیدی صفحه به عنوان تگ H1 استفاده کنید. قابل به ذکر می باشد در برخی از قالب های وردپرس این تگ به صورت خودکار در صفحه قرار دارد. پس از قبل از ایجاد آن بررسی لازم را انجام دهید.

3.تکرار کلمه کلیدی: یکی از نکته هایی که باید به آن توجه کنید تکرار کلمه کلیدی به صورت طبیعی در متن می باشد. شما نه باید کم و نه زیاد از کلمه کلیدی استفاده کنید.

4. بهینه سازی URL صفحات: در انتخاب URL صفحه باید به این نکته توجه داشته باشید که URL باید کوتاه، مختصر و مترادف با کلمه کلیدی صفحه باشد.

5. چک کردن سرعت سایت: سرعت سایت یکی از مهم ترین مسائل در سئو می باشد. تا به حال برای شما اتفاق افتاده است در گوگل عبارتی را سرچ کنید و سایتی بعد از چند ثانیه کلیک لود نشود. شما آن زمان گزینه بک را می زنید و از آن سایت خارج می شوید. این موضوع باعث می شود مخاطبان از سایت خیلی سریع خارج شوند و گوگل نمره منفی به سایت بدهد.

سئو داخلی on page seo
سئو داخلی on page seo

از چه ابزار هایی می توانیم برای سئو داخلی استفاده کنیم؟

برای انجام سئو داخلی شما نیاز به یک سری ابزار دارد. این ابزار شامل موارد زیر می باشد:

Moz On-Page Grader. 1: شما می توانید از این ابزار برای بررسی صفحات سایت خود با چک لیست سئو استفاده کنید.

2. Screaming Frog SEO Spider: با استفاده از این ابزار می توان لینک های خراب و محتوای تکراری داخل صفحات سایت را پیدا نمود.

3.Copyscape: یکی از مسائلی که در سئو بسیار مهم است یونیک بودن محتوا می باشد. شما با استفاده از این ابزار می توانید محتوا را بررسی کنید و به یونیک بودن آن پی ببرید.

4.Yoast SEO: یوآست سئو یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین ابزار ها برای سئو داخلی می باشد. این ابزار تمام پارامتر های مربوط به صفحه سئو شده را بررسی می کند و نکات ضعف و قوت صفحه سئو شده را اعلام می کند.

5.Ahrefs’ Keyword Explorer : شما با استفاده از این ابزار گوگل می توانید رقبای خود را در استفاده از کلمات کلیدی آنالیز کنید.

سوالات متداول

همان طور که در متن اشاره نمودیم در سئو داخلی یک سری فاکتور دارای اهمیت می باشند. این فاکتور ها شامل محتوا یونیک، تصاویر با استاندارد های لازم، استفاده درست در تگ ها و ..می باشد.

شاید این سوال برای شما یش بیاید که چه تعداد لینک داخلی برای سایت مناسب است. این موضوع کاملا بسته به ابعاد سایت دارد اما به صورت کلی می تواند حدود 20 باشد.

لینک های داخلی به لینک هایی گفته می شود که داخل سایت انجام می شود و از یک صفحه از سایت به صفحه دیگر از سایت داده می شود. اما لینک های خارجی به بک لینک هایی گفته می شود که از سایر وب سایت ها به سایت شما داده می شود.

در پاسخ به این سوال باید گفت بله، شما با انجام عملیات سئو داخلی به گوگل کمک می کنید تا تمام صفحات سایت شما را پیدا کند و درک بهتری از کلمات کلیدی شما داشته باشد. این نکته را در نظر بگیرید تا زمانی که یک سایت سئو داخلی نشود نمی توان سئو خارجی آن را شروع کرد.

می توان گفت یکی از مهم ترین نقش های سئو داخلی مربوط به کلمه کلیدی می باشد. شما می توانید با انتخاب کلمه کلیدی مناسب خود را در نتایج اول گوگل بیاورید و کسب و کار خود را رونق دهید. قابل به ذکر می باشد ابزار هایی وجود دارند که می توانند در انتخاب کلمه کلیدی مناسب به شما دوستان عزیز کمک کنند.

وب سایت سفارشی